Free Shipping from din24.500

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Модерна надворешна светилка со мелен шилец 40 cm IP44 - Bol

6.139,00 ден. 4.335,00 ден.
Или заштедете до 36% на цената по парче ако купите 6
Изберете ја вашата количина:
  • 1 x 4.335,00 ден. 29% Попуст
  • 3 x 4.118,25 ден. 12.354,75 ден. 33% Попуст
  • 6 x 3.901,50 ден. 23.409,00 ден. 36% Попуст
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Повеќе од оваа серија

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Оваа Бол надворешна светилка вклучува игла за заземјување! Сијалиците совршено се вклопуваат во модерна средина. Пластичната сфера е обоена во бела боја, која прекрасно ја шири светлината. Вистинско привлекување очи за градината! Благодарение на иглата за заземјување, можете лесно да ја залепите надворешната светилка во тревата, чакалот или во земјата.
Оваа сфера има дијаметар од 40 см. Иглата што влегува во земја има висина од 12,5 см. Светилката има голем E27 фитинг и се испорачува без извор на светлина, затоа погрижете се да ја нарачате со неа (макс. 40 вати). За да биде уште попријатно во вечерните часови, оваа светилка исто така може да се затемнува (не е вклучен регулаторот). Се испорачува со гумен приклучен кабел и приклучок. Светилката има IP вредност од IP44, што ја прави отпорна на прскање и погодна за заштитени места во градината. Пријатна, безвременска светилка за градината!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл43463
МонтажаE27
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Генерално 
EAN08718881001611
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
Color & Material 
БојаБела
МатеријалПластика
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 40 cm - висина 40 cm
Вградени димензиидлабочина 31 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 12,5 cm
Тежина2 kg
Димензии на пакувањетовисина 42 cm - должина 40,5 cm - ширина 40,5 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа40
Волтажа на напојувањето220V/230V
Опции 
СобаНадворешно осветлување
ОбликГлобус, Тркалезна
СтилМодерен
Област за инсталирањеЗемјени - подни
Technical Spec's 
IP вредностIP44
Со кабел и приклучокYes, with cord and adapter
Паметен 
Smartno

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!