Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Рурална таванска ламба црна 50 cm - Тапан

9.755,00 ден. 5.579,00 ден.
Discount is 4.176,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 2 дена
Изберете ја вашата количина:
  • 1 x 5.579,00 ден. 43% Попуст
  • 2 x 5.299,10 ден. 10.598,20 ден. 46% Попуст
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Други бои
Повеќе од оваа серија

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Безвременска тркалезна таванска светилка со сенка во прекрасна црна боја. Ткаенината што се користи за хаубата е изработена од памук. Таванската светилка Drum е прекрасно завршена со мат стаклена плоча на дното, создавајќи мирен светлосен ефект во куќата. Светилката е со дијаметар од 50 cm и висина од 13 cm.
Светилката се затемнува со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот). Го комплетирате барабанот со четири извори на светлина што се вклопуваат во E27 фитинг (макс. 40 вати секој). Пријатна таванска светилка во секоја соба во куќата!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл45284
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881005183
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен, Природен / Рустикален
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаЦрна co Бела
МатеријалТкаенина co Стакло,Челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 50 cm - висина 13 cm
Тежина3.1 kg
Димензии на пакувањетовисина 18 cm - должина 53 cm - ширина 53 cm
Сијалица 
Број на светилки4
Ватажа40
Волтажа на напојувањето220V/230V
Lamp Shade 
Со абажурДа, има абажур
Димензии на абажуротдијаметар 50 cm - висина 11 cm
Материјал на абажуротТкаенина
Shade ShapeЦилиндар
Опции 
СобаТрпезарија, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!