Free Shipping from din24.500

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Рурална таванска светилка црна 70 cm - Тапан

14.059,00 ден. 7.859,00 ден.
Или заштедете до 47% на цената по парче ако купите 2
Изберете ја вашата количина:
  • 1 x 7.859,00 ден. 44% Попуст
  • 2 x 7.466,05 ден. 14.932,10 ден. 47% Попуст
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Други бои
Повеќе од оваа серија

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Безвременска тркалезна таванска светилка со сенка во прекрасна црна боја. Ткаенината што се користи за хаубата е изработена од памук. Таванската светилка Drum е прекрасно завршена со мат стаклена плоча на дното, создавајќи мирен светлосен ефект во куќата. Светилката е со дијаметар од 70 cm и висина од 13 cm.
Светилката се затемнува со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот). Го комплетирате вашиот барабан со шест извори на светлина што се вклопуваат во E27 фитинг (макс. 40 вати секој). Пријатна таванска светилка во секоја соба во куќата!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл89343
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881017216
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен, Природен / Рустикален
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаЦрна
МатеријалТкаенина co Стакло,Челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 70 cm - висина 13 cm
Тежина6.4 kg
Димензии на пакувањетовисина 18,5 cm - должина 73 cm - ширина 73 cm
Сијалица 
Број на светилки6
Ватажа40
Волтажа на напојувањето220V/230V
Lamp Shade 
Со абажурДа, има абажур
Димензии на абажуротдијаметар 70 cm - висина 11 cm
Материјал на абажуротТкаенина
Shade ShapeЦилиндар
Опции 
СобаТрпезарија, Канцеларија - Просторија за учење, Кујна, Спална соба, Продавница - Салон, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Паметен 
Smartno

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!