Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Скандинавска висечка светилка опал стакло 50cm - Топка 50

16.499,00 ден. 10.979,00 ден.
Discount is 5.520,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 2 дена
Изберете ја вашата количина:
  • 1 x 10.979,00 ден. 33% Попуст
  • 3 x 10.430,05 ден. 31.290,15 ден. 37% Попуст
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Други бои
Повеќе од оваа серија

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Од модерен до скандинавски ентериер, од ходник до трпезарија: висечките ламби со Ball 50 cm доаѓаат сами на себе на секое место во куќата со нивниот елегантен и минималистички дизајн. Тоа е безвременска висечка светилка со бел стаклен глобус и брусена челична суспензија. Тој е генерално висок 160 см. Должината на суспензијата е 100 см. Стаклото на сферата има дијаметар од 50 см. Можете да го комплетирате целосно со извор на светлина E27 од максимални 60 вати. Топката исто така може да се затемнува (не е вклучен регулаторот) за да биде дополнително пријатна во вечерните часови. Совет: комбинирајте неколку над трпезариската маса.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл44474
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881002519
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен
ОбликГлобус, Тркалезна
Color & Material 
БојаБела co Челик
МатеријалСтакло co Челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 50 cm - висина 160 cm
Приспособлива висинаПрилагодливо во висина макс.: 160 cm - Прилагодливо во висина мин.: 82,5 cm
Димензија на стаклотоDiameter 50 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 12 cm - висина 2,5 cm
Должина на кабелот100 cm
Тежина3.6 kg
Димензии на пакувањетовисина 56 cm - должина 56,5 cm - ширина 56,5 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа60
Волтажа на напојувањето220V/230V
Опции 
СобаТрпезарија, Ходник - Мансарда, Спална соба, Продавница - Салон, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!