Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Модерна надворешна ѕидна ламба графит 14,3 cm IP44 - Latina

3.195,00 ден. 1.415,00 ден.
Discount is 1.780,00 ден.
Изберете ја вашата количина:
  • 1 x 1.415,00 ден. 56% Попуст
  • 6 x 1.341,40 ден. 8.048,40 ден. 58% Попуст
  • 12 x 1.270,80 ден. 15.249,60 ден. 60% Попуст
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Други бои

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Прекрасна квалитетна надворешна светилка изработена од лиен алуминиум во темно сива полиестерска прашкаста обвивка. Дава разигран светлосен ефект на ѕидот нагоре и надолу. Оваа модерна латино има вкупна должина од 22 см и длабочина од 12 см. Плочата за монтирање е со должина од 14,3 cm и ширина од 7,7 cm. Латина исто така може да се затемнува, што го прави мал, но моќен создавач на расположение во вашата градина. Се испорачува без придушувач и извор на светлина, но лесно може да се комбинира со LED светилка E27 со моќност од 60 W. Latina е исто така отпорна на прскање (IP44). Подарете ја вашата градина атмосфера со Латина.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл89529
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Индиректна светлина
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881018732
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
Тежина1.1 kg
СтилМодерен
ОбликПравоаголник
Color & Material 
БојаТемно сива
МатеријалАлуминиум co Стакло
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 12 cm - висина 8,5 cm - должина 22 cm
Димензија на плочката за монтирањедолжина 14,3 cm - ширина 7,7 cm
Димензии на пакувањетовисина 22 cm - должина 12,5 cm - ширина 9 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа60
Волтажа на напојувањето220V/230V
Опции 
СобаНадворешно осветлување
Област за инсталирањеЅидни
Technical Spec's 
IP вредностIP44
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!