Free Shipping from din24.500

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Модерна таванска ламба црна со ЛЕД и придушувач - Rondas

12.835,00 ден. 8.535,00 ден.
Discount is 4.300,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 3 дена
F
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Други бои
Повеќе од оваа серија

Додатоци

upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Доколку барате вистинско око на вашиот таван, новата колекција на Rondas е токму она што ви треба! Оваа уникатна таванска светилка со интегрирано LED осветлување од 3000 Келвини не само што е многу модерна и стилска, туку има и вградена функција за затемнување. Можете да кликнете на вашиот прекинувач додека не ја добиете саканата позиција за затемнување. Светилката може да се затемни во три чекори. Ова ви овозможува лесно да ја одредите атмосферата во вашиот простор за живеење без да трошите пари на прекинувач за затемнување, така што навистина мора да се има! Забелешка: Rondas нема функција за меморија, затоа не се сеќавате на вашата последна позиција на затемнување. Плафонската светилка е висока 13,5 cm, долга 77 cm и ширина 55 cm. Плочата за монтирање има дијаметар од 23 см. Светилката е навистина моќна куќа со 30 вати, 812 лумени и 3000 келвини. Има вкупен број на часови на горење од 30.000. Можете да ги свртите прстените, за да можете да ја направите светилката целосно по ваш вкус! Супер елегантна и практична таванска светилка овој Rondas!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл94114
Монтажа(незаменлива) LED
Вклучена сијалицаДа,вкл.(незаменлива) LED 230V 3000K
Функција на светилкатаИндиректна светлина
Светилки што може да се затемнуваатДа, ламбата се испорачува со затемнувач
Генерално 
EAN08718881058455
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен
ОбликОрганска форма
Color & Material 
БојаЦрна
МатеријалАлуминиум
Sizes & Weight 
Општи димензиивисина 13,5 cm - должина 77 cm - ширина 55 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 23 cm
Тежина1.6 kg
Димензии на пакувањетовисина 47 cm - должина 53 cm - ширина 15 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Боја на сијалицатаТопла бела
Волтажа на напојувањето220V/230V
Енергетска етикетаF Лист на податоци
Вкупно ватажа 30 watt
Вкупно лумени812
Работен век 30000
Келвин3.000 K
CRI80
Lamp Shade 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаТрпезарија, Ходник - Мансарда, Кујна, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Паметен 
Smartno

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!