Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Надворешна ѕидна ламба црна прилагодлива IP44 - Соло

1.655,00 ден. 1.109,00 ден.
Discount is 546,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 2 дена
Изберете ја вашата количина:
  • 1 x 1.109,00 ден. 33% Попуст
  • 6 x 1.053,55 ден. 6.321,30 ден. 36% Попуст
  • 12 x 998,10 ден. 11.977,20 ден. 40% Попуст
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Повеќе од оваа серија

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Оваа ѕидна ламба Solo има поедноставен и модерен дизајн. Светилката е изработена од нерѓосувачки челик и со IP вредност IP44 е отпорна на прскање. Како резултат на тоа, оваа мала централа лесно може да се постави надвор. Светилката може да се поврзе на 230 волти. Светилката се затемнува со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот). Местото лесно се приспособува преку топчестиот спој, за да можете да ја насочите светлината точно каде што сакате. Супер практични!
Има висина од 14,4 см и длабочина од 9,5 см. Дијаметарот на дамката е 6 см. Дополнете го со извор на светлина GU10 (од 35 вати) за да го направите вашето Solo комплетно. Ѕидна светилка Solo се чувствува како дома не само надвор, туку и во бањата. Вистински создавач на атмосфера за внатре и надвор!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл99492
МонтажаGU10
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881105999
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
Тежина0.4 kg
СтилМодерен
ОбликЦилиндар
Color & Material 
БојаЦрна
МатеријалНе’рѓосувачки челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 9,5 cm - висина 14,4 cm - должина 6 cm
Димензија на плочката за монтирањедлабочина 3 cm - висина 8,5 cm - должина 5 cm
Димензии на пакувањетовисина 16,7 cm - должина 9 cm - ширина 6,5 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа35
Волтажа на напојувањето220V/230V
Опции 
СобаНадворешно осветлување, Бања
Област за инсталирањеЅидни
Technical Spec's 
IP вредностIP44
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!