Free Shipping from din24.500

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Модерна надворешна светилка со столб челик нерѓосувачки челик 50 cm - Sfera

3.929,00 ден. 2.395,00 ден.
Или заштедете до 45% на цената по парче ако купите 12
Изберете ја вашата количина:
  • 1 x 2.395,00 ден. 39% Попуст
  • 6 x 2.272,40 ден. 13.634,40 ден. 42% Попуст
  • 12 x 2.152,80 ден. 25.833,60 ден. 45% Попуст
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Други бои
Повеќе од оваа серија

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Цврста и едноставна модерна надворешна светилка од нерѓосувачки челик, тоа е Sfera. Сферата совршено се вклопува во модерна средина. Пластичната сферична нијанса е обоена во бела боја, така што светлината е убаво распоредена. Вистинско привлекување очи за градината! Со IP вредност од IP44, тој е заштитен од прскање вода.
Сенката на Sfera има дијаметар од 25 см. Столбот е со висина од 50 см. Светилката има голем E27 фитинг и се испорачува без извор на светлина, затоа погрижете се да ја нарачате со неа (макс. 40 вати). За да биде уште попријатно во вечерните часови, оваа светилка исто така може да се затемнува (не е вклучен регулаторот).
Осветлете ја вашата градина или тераса со Sfera!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл89459
МонтажаE27
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Генерално 
EAN08718881018220
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
Color & Material 
БојаЧелик co Бела
МатеријалНе’рѓосувачки челик co Пластика
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 25 cm - висина 50 cm
Димензија на стаклотоDiameter 25 cm
Тежина1 kg
Димензии на пакувањетовисина 26 cm - должина 51 cm - ширина 26 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа40
Волтажа на напојувањето220V/230V
Опции 
СобаНадворешно осветлување
ОбликИздолжен круг
СтилМодерен
Област за инсталирањеЗемјени - подни
Technical Spec's 
IP вредностIP44
Со кабел и приклучокNo, this article does not contain a cord and plug
Паметен 
Smartno

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!