Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Рурална ѕидна светилка рѓа кафеава со крем стакло - Замок

3.759,00 ден. 2.819,25 ден.
Discount is 939,75 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 3 дена
Изберете ја вашата количина:
  • 1 x 2.819,25 ден. 25% Попуст
  • 3 x 2.811,05 ден. 8.433,15 ден. 25% Попуст
  • 6 x 2.663,10 ден. 15.978,60 ден. 29% Попуст
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Атмосферска ѕидна светилка што се затемнува, совршена во вашиот рурален ентериер! Завршена е со стакло во крем боја на опал и има прекрасна боја на 'рѓа-кафеава. Спиралната рака ја прави светилката уникатна. Има должина од 54,5 см. Плочата за монтирање на ѕидот има дијаметар од 13 см.
Завршете го вашиот замок со извор на светлина што се вклопува во E14 фитинг! Затоа, изворот на светлина со приближно 2500 келвини е совршен за пријатна светлина! Целосно е дома во вашата рурална дневна соба или сала. Направете атмосфера со замокот!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл44345
МонтажаE14
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаИндиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881002335
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилКласичен / Антички, Природен / Рустикален
ОбликИздолжен круг
Color & Material 
Боја‘Рѓа кафеава co Кремаста
МатеријалЧелик co Стакло
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 21,5 cm - висина 54,5 cm - должина 11 cm
Димензија на стаклотоDiameter 10 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 13 cm
Тежина0.8 kg
Димензии на пакувањетовисина 54 cm - должина 21 cm - ширина 15 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа40
Волтажа на напојувањето220V/230V
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаТрпезарија, Ходник - Мансарда, Кујна, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеЅидни
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!