Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Индустриска висечка ламба црна со златна 70 cm - Magna

28.765,00 ден. 18.709,00 ден.
Discount is 10.056,00 ден. this promotion is valid today only
Изберете ја вашата количина:
  • 1 x 18.709,00 ден. 35% Попуст
  • 2 x 17.770,70 ден. 35.541,40 ден. 38% Попуст
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Повеќе од оваа серија

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Висечката светилка Magna е една од нашите омилени. Совршено се вклопува во индустриски и кул ентериер. Оваа голема висечка светилка Magna е рафинирана светилка. Оваа светилка не само што има прекрасен дизајн однадвор, туку секако и одвнатре. Внатрешноста е во златна боја и не е затегната, создавајќи прекрасен ефект на сенка во сенка. Вклучете го светлото и вашиот дом ќе биде обвиен со прекрасен златен сјај!
Светилката исто така може да се затемнува (не е вклучен придушувачот). На овој начин можете да ја создадете токму вистинската атмосфера во вашиот дом! Светилката има три големи E27 фитинзи и се испорачува без извори на светлина, затоа погрижете се да ги нарачате со неа (макс. 60 вати секоја).
Оваа висечка светилка има дијаметар од 70 cm и висина од 135 cm. Можете да ја скратите оваа светилка до саканата висина за време на инсталацијата.
Изберете атмосфера и одете на висечката ламба Magna! Луд по Магна? Супер! Оваа висечка светилка е достапна и како подна светилка, плафонска светилка или столна ламба.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл88968
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881014802
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаЦрна co Златна
МатеријалПластика co Челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 70 cm - висина 135 cm
Приспособлива висинаПрилагодливо во висина макс.: 135 cm - Прилагодливо во висина мин.: 70 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 11,5 cm - висина 3 cm
Должина на кабелот97 cm
Димензии на абажуротдијаметар 70 cm - висина 35 cm
Тежина4.8 kg
Димензии на пакувањетовисина 40 cm - должина 71 cm - ширина 71 cm
Сијалица 
Број на светилки3
Ватажа60
Волтажа на напојувањето220V/230V
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаТрпезарија, Ходник - Мансарда, Кујна, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!